Lady Lady i ich rodzaje w handlu oraz domu

Lady sklepowe


Lady > Lady sklepowe

Lady sklepowe i merchandising

Meble, lady i regały sklepowe mają ogromny wpływ na sprzedaż produktów. Do niedawna, nie zdawali sobie sprawy z tego ani klienci, ani właściciele sklepów, ani tym bardziej producenci. Teraz, merchandising, czyli sztuka odpowiedniego układania towarów na ladzie sklepowej, stała się sztuką i jedną z najbardziej efektywnych metod sprzedaży. Sprawa jest o tyle ważna, że o tym, jak działają na klientów odpowiednie lady sklepowe i ułożenie na nich towaru, klienci nie wiedzą i choć rozpoznają wpływ reklam telewizyjnych i na kształtowane przez telewizję postawy starają się być uważni, to na lady sklepowe uwagi nie zwracają, dając sobą manipulować wytrawnym merchandiserom i specjalistom ds. kategorii.

Podstawą działania merchandisingowego jest tzw. planogram. Mówi on o tym jak będą rozłożone lady sklepowe na terenie sklepu, gdzie będą stały regały sklepowe, gdzie lady chłodnicze (jeśli mamy do czynienia z branżą spożywczą). Planogram określa gdzie są hot spoty, czyli miejsca interesujące klientów i do nich układane są meble sklepowe. Lady i wyposażenie sklepów to jednak nie wszystko. Ważny jest też sposób ustawienia towaru na półce sklepowej. Im więcej w rzędzie stoi jednego produktu, tym większa jego sprzedaż. Założenie klienta jest tu bowiem takie, że skoro lady sklepowe przeładowane są tym właśnie produktem, to znaczy że jest on popularny, modny i pożądany. Klient będzie więc skłonny kupić ten sam produkt co reszta klientów. Wyjątek stanowią lady sklepowe w sklepie odzieżowym, na których towar musi być zróżnicowany.

Ważnym miejscem są też lady kasowe i przestrzeń tzw. produktów impulsowych kupowanych przez oczekujących w kolejce klientów. Tu ułożeniem produktów można doprowadzić do wzrostu sprzedaży o kilkaset procent. Osoby, które wiedzą jak rozplanować lady sklepowe i ich ułożenie, oraz wygląd poszczególnych półek regałów są cenione przez producentów i zawód planisty przestrzeni sklepowej należy do jednego z najbardziej przyszłościowych zawodów.

Jak widać tak naprawdę mniejsze znaczenie ma sam wystrój czy kwestia tego czy wykorzysta się nowoczesne i nowe lady sklepowe, czy też zakupione zostaną używane lady - najważniejszy jest sposób w jaki będą regały i lady sklepowe ułożone i jak na nich będzie ułożony towar.

Lady sklepowe © Lady