Lady Lady i ich rodzaje w handlu oraz domu

Lady recepcyjne


Lady > Lady recepcyjne

Lady recepcyjne wizytówką firmy

Pierwszym pomieszczeniem do którego wchodzi kontrahent czy klient wchodząc do biura, jest hol, bądź sekretariat. Jego pierwsze wrażenie, na temat firmy zostanie ukute z tego co zobaczy po przekroczeniu progu firmy i choć w sprawach biznesu nie powinno się opierać na pierwszym wrażeniu, to jego zmiana jest niezwykle trudna, a siła oddziaływania niezwykle wysoka. Dlatego tak ważny jest wygląd pierwszego pomieszczenia do którego wchodzi kontrahent i pracujących w nim osób oraz ich zachowania. Na pierwsze wrażenie ma wpływ wszystko – w tym i również lada recepcyjna holu czy sekretariatu.

Wśród wszystkich mebli biurowych, lady recepcyjne kupuje się zwykle na końcu, wychodząc z założenia że stanowią one zbędny wydatek w firmie i nie są aż tak niezbędnie potrzebne. Oczywiście, jeśli do czynienia mamy z małą firmą, to lada recepcyjna może rzeczywiście nie być najważniejszym elementem wyposażenia. Jeśli jednak w danej firmie istnieje sekretariat, to praktycznie niedopuszczalnym jest, pozbawienie sekretarki odpowiedniego stanowiska pracy. Wszelkie meble biurowe umieszczone w pierwszym pomieszczeniu do którego wchodzi gość firmy kształtują jego opinie o biurze, a lada recepcyjna jest wśród tych mebli elementem najważniejszym.

Za pomocą odpowiedniego wyposażenia biura kształtuje się opinie nie tylko o jego zamożności, ale również profesjonalizmie, sposobie pracy, jej organizacji i stopniu dojrzałości biznesowej. Dlatego, nawet na początku rozwoju firmy, lepiej kupić nawet używane lady recepcyjne niż pozwolić na to aby biuro wyglądało niepoważnie. Może się bowiem tak zdarzyć, że klient w którym nie uda się zbudować poczucia bezpieczeństwa profesjonalną postawą i wystrojem biura, zrezygnuje z usług firmy.

Lady recepcyjne dobiera się pod kątem zarówno branży jak i całości wystroju biura – dobrze jeśli tworzą z resztą mebli biurowych spójny wizerunek. Najpopularniejsze lady recepcyjne wykonane są z drewna Materiał ten dodaje każdemu pomieszczeniu szlachetności i elegancji. Bardziej nowoczesne firmy (często z branży IT) wybierają lady metalowe, bądź łączenie metalu z drewnem.

Mając już na wyposażeniu biura taki punkt przyjęć kontrahentów wato też zadbać zarówno o pełen profesjonalizm pracowników, ich dress code oraz o czystość w recepcji.

Lady recepcyjne © Lady