Lady Lady i ich rodzaje w handlu oraz domu

Lady kuchenne


Lady > Lady kuchenne

Lady kuchenne. Najważniejszy mebel w kuchni

Urządzając kuchnię, zadbać trzeba o to aby była ona nie tylko estetyczna i ładnie urządzona, ale również funkcjonalna. W końcu jest to pomieszczenie przede wszystkim użytkowe, które jeśli zostanie źle rozplanowane będzie niewygodne dla mieszkańców. Sposobów ułożenia mebli kuchennych oraz sprzętu AGD jest mnóstwo, zanim jednak zostanie podjęta ostateczna decyzja warto przeprowadzić wizualizację komputerową 3D, która pomoże zdecydować, czy zaprojektowane meble kuchenne, ilość i ułożenie szafek i sprzętu jest rzeczywiście funkcjonalne.

Jednym z najważniejszych – z punktu widzenia funkcjonalności i użyteczności - elementów kuchni jest lada kuchenna. Stanowiąca ciąg roboczy lada, umożliwia przygotowywanie posiłków i wszelkie „kuchenne” prace. Jeśli zostanie źle dopasowana pod względem wymiaru lub – co gorsza – materiału, zamiast przyjaznej i funkcjonalnej kuchni, użytkownik będzie miał do dyspozycji namiastkę stołu, dodatkowo niewygodnego. Najlepiej jest więc lady kuchenne traktować jako swoistą kropkę nad „i” wyposażenia kuchennego.

Lady kuchenne wykonywane są z wielu różnorodnych materiałów. Każdy z nich ma nieco inne właściwości mechaniczne, oraz sprawia też inne wrażenie estetyczne.

Blaty kuchenne drewniane dostępne są w najszerszym wyborze. Można je zamówić lub kupić gotowe, większość sklepów budowlanych jest w stanie również przyciąć ladę kuchenną z drewna na zamówiony wymiar. Najczęściej klejone, muszą być zabezpieczone przed wilgocią i odkształcaniem. Wadą jaką mają drewniane lady kuchenne jest ich podatność na uszkodzenie mechaniczne.

Lady kuchenne z kamienia – wykonywane na zamówienie są idealnie gładkie, bardzo trwałe a do tego wspaniale pasują do nich zarówno nowoczesne meble kuchenne, jak i klasyczne szafki kuchenne. Niestety, kamienne lady do kuchni są dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Lady mineralno – akrylowe, to jedne z bardziej popularnych blatów wśród osób poszukujących trwałości i nowoczesnego wyglądu. Pokrycie płyt MDF warstwą akrylu pozwala na nadanie ladom kuchennym dowolnego , nawet najbardziej wymyślnego kształtu.

Lady kuchenne stalowe, rzadziej wykorzystywane w mieszkaniach, ultra industrialne, są niezwykle higieniczne. Ich wprowadzenie do mieszkań prywatnych poprzedzone było wykorzystaniem stali przy stołach chłodniczych i w gastronomii, w której lady chłodnicze i ciągi kuchenne wykonywane są najczęściej ze stali. łatwo się czyszczą a ich niespotykany wygląd dodaje mieszkaniu nietypowości.

Poza wymienionymi materiałami, jako lady kuchenne wykorzystać można też płyty wiórowe wzmacniane szkłem, ceramiką, bądź po prostu oklejane. Dopasowanie wyglądu oraz zadbanie o trwałość blatu to sukces funkcjonalności i estetyki w każdej kuchni.

Lady kuchenne © Lady