Lady Lady i ich rodzaje w handlu oraz domu

Lady barowe


Lady > Lady barowe

Aby utrzymać się i osiągnąć sukces w gastronomii, trzeba się dziś wykazać nie lada innowacyjnością i pomysłem. Czasy, kiedy ludzie chętnie przesiadywali w miejscach wyposażonych w kilka stolików krytych ceratą dawno już minęły, a od ilości pubów, restauracji, kawiarni czy lunch barów zakręcić może się w głowie. Nic dziwnego, że każde nowo otwierane miejsca, aby zachęcić i skusić klientów musi posiadać w zanadrzu coś ekstra. Tym czymś, może być niespotykane menu, fenomenalna obsługa, lub fascynujące wnętrze. A najlepiej wszystko naraz.

Meble barowe i sprzęty stanowiące wyposażenie punktu gastronomicznego to niezwykle ważny element sukcesu pubu. Przy dużej ilości miejsc, klienci podejmują decyzję pod wpływem chwili i nagłego impulsu i jeśli coś w wystroju lokalu im nie odpowiada, opuszczają go szukając innego – bardziej przyjaznego miejsca. Dla pubu czy baru, centralnym i najważniejszym elementem są zaś lady barowe, popularne nazywane po prostu barem. Wzorem amerykańskich i brytyjskich pubów, coraz częściej wolimy bowiem usiąść przy barze i móc wdać się w rozmowę z barmanem niż siedzieć przy stoliku. Każdy przyszły właściciel lokalu gastronomicznego powinien zdawać sobie sprawę z tego jak ważny jest bar i jak lady barowe, które wybierze wpłyną mu na sprzedaż. Przede wszystkim regały barowe i lady ustalają target konsumentów. Jeśli za barmanem, regały barowe wprost uginają się od półek z drogimi i luksusowymi alkoholami, osoby, które chcą pić rzeczy tanie i mało finezyjne zrezygnują z wizyty w barze. Jeśli zaś wystawimy nad lady barowe końcówki kranów do piwa wysoko, najczęściej sprzedawać będzie się właśnie piwo. Nie wielu przedsiębiorców zdaje sobie jednak sprawę z tego, z czego zdają sobie sprawę barmani – czyli jak ważna jest ekspozycja. Krany należy wprowadzić pod lady barowe, a na wysokości wzroku klientów ułożyć te trunki które chcemy sprzedawać. Jeśli dodatkowo sprzedaje się posiłki, to warto zaopatrzyć restaurację czy pub w stylizowane i dopasowane do wystroju lady chłodnicze, które zaprezentują przynajmniej część kompozycji, tak by klient wiedział co zamawia.

Ważną kwestią jest też materiał z którego wykonane są lady barowe. Najczęściej używane jest drewno – klasyka i elegancja. Bywa że właściciele wybierają granitowe lady barowe, które choć ładne, są nieprzyjemne i zimne w dotyku i odstraszają klientów. Na lady barowe wykorzystać można też nietypowe materiały, jak ceramiczną mozaikę czy miedź. Ważne, by bar przyciągał uwagę, a co za tym idzie, również klientów.

Lady barowe © Lady